Wszystkie artykuły

 • Obfity biust, a ból pleców
  Do Pytanie na Śniadanie został zaproszony Mateusz w odcinku poświęconym zagadnieniu bólu pleców u kobiet z dużym biustem oraz propozycje strategii radzenia sobie z nim. Poniżej nagranie 🙂
 • Ból pleców – jak zmniejszyć dolegliwości w praktyce
  Wieloaspektowość zagadnienia bólu pleców sprawia, że tematem nr 1 jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Zmienia się charakter naszej pracy głównie w kierunku pracy biurowej. Zatem jako społeczeństwo siedzimy więcej, częściej, dłużej niż nasi przodkowie.
 • Jak siedzący tryb życia wpływa na naszą postawę i zdrowie.
  Siedzenie Epidemią XXI wieku? Czy wiesz, że siedząc nieprzerwanie już tylko 2 godziny dziennie, zwiększasz ryzyko chorób serca, cukrzycy, syndromu metabolicznego, raka, bólu pleców i szyi oraz wielu innych problemów zdrowotnych? Prawidłowa postawa to nie jedyna rzecz, którą odbiera nam brak ruchu. Siedzenie może być dla ludzi w nadmiarze jak picie i palenie. Siedzący tryb życia obniży jakość i skróci Twoje życie jeśli nic z tym nie zrobisz. Rozwój gatunku ludzkiego przystosował nas do funkcjonowania w pozycji stojącej, z kolei rozwój nauki i techniki sprowadził nas do „parteru” sadzając na 8-10 godzin dziennie za biurkiem, kierownicą czy przed telewizorem. Współczesnego …
 • Powięź i jej plastyczność w zespołach bólowych
  Powięź i jej plastyczność w przeciążeniowych zespołach bólowych Powięź to tkanka łączna okalająca i utrzymująca całe ciało.
 • Zespół skrzyżowania dolnego – imbalans mięśni tułowia i miednicy
  Jak i dlaczego zadbać o balans mięśni tułowia i miednicy?
 • Chroniczny ból karku i ramion – czyli zespół skrzyżowania górnego
  Chroniczny ból pleców i karku – czyli zespół skrzyżowania górnego Skąd bierze się ból i sztywność karku, okolicy między łopatkami?
 • Ból – czyli co tak naprawdę leczymy?
  Złamanie, zerwane więzadło, naderwany mięsień, zaburzenia statyki mięśniowo-powięziowej – wszystkie ww. mają wspólną cechę; generują ból.
 • Chcesz trenować lepiej? Zwiększ siłę! 
Fizjologiczne podstawy adaptacji w treningu siłowym
  Zacznijmy od definicji. Siła to wielkość fizyczna określająca miarę oddziaływania pomiędzy ciałami.
 • Piłka nożna – najczęstsze urazy
  Piłka nożna jest dyscypliną sportową najbardziej popularną w Polsce. Wg. Danych GUS (2010r.) ćwiczący piłkę nożną zrzeszeni w klubach sportowych stanowili  na tle innych sportów np. piłka siatkowa 10.6% i koszykówka 5.3%. Teraz kiedy nasza reprezentacja pnie się w rankingu FIFA możemy spodziewać się jeszcze większej popularyzacji tej dyscypliny sportu.
 • Kilka słów o zespole
  Rehatrainers – kilka słów o zespole Witamy, cieszymy się z Państwa zainteresowania, dlatego też chcielibyśmy zaprezentować sylwetki dwójki fizjoterapeutów tworzących zespół Rehatrainers, czyli Mateusza i Sebastiana.
 • Suche igłowanie – zapoznanie z terapią
  Suche igłowanie to jedno z narzędzi terapeutycznych wykorzystywanych od pewnego czasu w rehabilitacji . Nowoczesne spojrzenie fizjoterapii niesie skojarzenia ze starożytną medycyną chińską, która bazuje na meridianach i przepływie energii, znaną jako akupunktura. 
 • Staw ramienny – wprowadzenie cz. 1.
  Staw ramienny ze względu na swoją budowę jest szczególnie narażony na urazy, skutkiem których będziemy mieli doczynienia z uszkodzeniem tkanek miękkich.
 • Przygotowanie motoryczne w narciarstwie
  Zbliża się zima, a razem z nią sezon wyjazdów na narty. Jeśli też szykujesz się do wyjazdu, jest to idealny moment, bo masz jeszcze trochę czasu, aby porządnie potrenować do sezonu i cieszyć się turbodoładowaniem na stoku. Przygotowanie motoryczny to obszerny temat, zatem jakie ćwiczenia pomogą w lepszym ustawieniu ciała do jazdy, na co zwrócić uwagę i jak zaplanować trening? – na te pytania postaram sie odpowiedzieć w niniejszym artykule.